Select   language:

Vuosikokouksista 17.6.2020

Ke 17.6. järjestettiin seuran ja yhtiön vuosikokoukset. Koronan takia kokouksia jouduttiin siirtämään kevään normaaliaikataulusta eiliseen.

Seuran kokouksessa käsiteltiin 2019 tilinpäätös. Tilinpäätös hyväksyttiin ja vastuuvapaus myönnettiin asianosaisille. Tilinpäätösasiakirjoihin voi halutessanne tutustua klubilla.

Yhtiökokouksessa käsiteltiin 2019 tilinpäätös. Tilinpäätös hyväksyttiin ja vastuuvapaus myönnettiin asianosaisille. Tilinpäätösasiakirjoihin voi halutessanne tutustua klubilla.

Yhtiökokouksessa valittiin hallituksen jäsenet sekä tilintarkastaja ja hänen varansa. Kokouksessa valittu hallitus uusiutui merkittävästi, kun äänestyksen jälkeen seitsemän jäsenen hallitukseen tuli neljä uutta jäsentä. Hallitukseen valittiin seuraavat henkilöt;
Eljas Rantala, Miika Heikkilä, Aki Keisu, Esa Fors, Jouni Anttila, Esa Karjula ja Krista Palola. Järjestäytymiskokous on to 25.6., jossa hallitus valitsee keskuudestaan yhtiön hallituksen puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan.

Tilintarkastajina jatkaa Heidi Hukka HTM ja varalla Kirsti Kattilakoski HTM.

Ota yhteyttä